Kullanım Koşulları 1. Oyununu Ücretsiz Kullanımı için Uygulama ve Ön Koşulların Kapsamı
  1. Aşağıdaki Genel Şartlar ve Koşullar (bundan böyle "GTC" olarak söz edilecektir); oyunun, internet sitelerinin, uygulamalarının, özelliklerinin, diğer materyallerin ve ayrıca Playata GmbH tarafından sağlanan ek hizmetlerin ücretsiz kullanımını yönetir.

  2. Hizmetlerin, internet yapılarının, özelliklerin, içeriklerin, uygulamaların ve alakalı ek hizmetlerin kullanımı prensip olarak ücretsizdir. Bununla birlikte, kullanıcının üçüncü sözleşmeli kişilerden gerekirse ödeme karşılığında özel oyun içeriklerini kullanma hakkını alma imkanı vardır. Söz konusu içeriklerin alınması da aşağıda gösterildiği gibi özel kullanım şartlarına tabi olacaktır.

  3. Kullanıcının çelişkili durumları açıkça tanınmayacaktır. Sizlere ancak bu GTC’yi kabul ederseniz hizmete erişim sağlanacaktır. Bu GTC’ye dilediğiniz zaman internet sitesindeki www.herozerogame.com GTC bölümünden bakabilir veya kayıtlarınız için yazdırabilir ve/veya kaydedebilirsiniz.

  4. www.herozerogame.com,hizmetler, özellikler, içerik ve uygulamalar şunun tarafından işletilmektedir:


   Playata GmbH
   Genel Müdür: Mathias Fabian
   Vordere Sterngasse 4-6; 90402 Nürnberg
   Ticari Sicil: Nürnberg Yerel Mahkemesi, HRB 30815


   (bundan böyle “İşletmeci” veya “Playata GmbH” olarak söz edilecektir)
   Playata GmbH hakkındaki ayrıntılar Yasal Uyarı altında görülebilir.


   Oyunun ödeme karşılığında ve/veya diğer oyun içeriklerinin ödeme karşılığında sanal oyun parasının gönderilmesi dahil, oyunun dünya çapında pazarlaması şu kuruluş tarafından yapılmaktadır:


   European Games Group AG
   Yönetim Kurulu: Johannes Şevket Gözalan
   Wiener Platz 7
   D-81667 München
   Ticari Sicil: Münih Yerel Mahkemesi, HRB 187516


   Açıklama: European Games Group, bu GTC ile herhangi bir hak elde etmemekte veya herhangi bir yükümlülük altına girmemektedir. Siz ve European Games Group arasında yapılacak olan bir sözleşme, sizin European Games Group AG’den sanal para veya diğer oyun içeriklerini aldığınız ölçüde yürürlüğe girecektir. Söz konusu alım, European Games Group’un Özel Koşullarına tâbi olacaktır; bunları, adresinden öğrenebilirsiniz. Bu GTC’nin amacı ödeme karşılığı alınan sanal para birimi veya diğer oyun içeriklerinin alımını yönetmek değildir. GTC ve European Games Group AG’nin Özel Koşulları arasında bir çelişki olması halinde European Games Group AG’ninkiler geçerli olacaktır.

  5. Bu GTC’yi kabul ederek, GTC’nin kabul tarihinde geçerli olan versiyonunu kabul etmektesiniz.

  6. Bu GTC bütünüyle GTC’nin Hero Zeroiçin olan eski versiyonlarının yerine geçer.

  7. PLAYATA’nın oyun içerikleri ve diğer hizmet teklifleri sürekli olarak geliştirilir, güncellenir ve uyarlanır. Bu sebeple, bütün servislerin ve içeriklerin doğru kullanımı için kullanıcının, hizmet tekliflerinin en güncel versiyonuna erişmesi tavsiye edilmektedir.

  8. Kullanıcının İnternet’in kendisiyle olan bağlantısı ve aynı zamanda kullanıcının sisteminin yerine getirmesi gereken ön koşullar, özellikle kullanılan sunucu yazılımı, PLAYATA’nın hizmetlerine dahil değildir ve bu yüzden bu Kullanım Şartlarının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaz. Kullanılan donanım ve yazılımın uygun, güncel ve güvenilir olmasının temin edilmesinden kullanıcıların kendileri sorumludur.

  9. Hizmet tekliflerinin en temel sürümünün kullanımı ücretsizdir. Bununla birlikte, bazı özellikler sadece ödeme yapan kullanıcılar için mevcuttur (GTC’nin 5. Maddesine bakın).

  10. PLAYATA kendi içerikleri ve katkıları için kullanıcıya iletişim olanakları sağlar. Bunlara özellikle, PLAYATA tarafından işletilen ve kullanıcının müsait olup olmadıklarına göre kapsamlarına erişimleri sağlanacak olan İnternet Sayfalarındaki resmi forumlar da dahildir. Bu açıdan, PLAYATA bilgi alışverişi için yalnızca teknik olanaklar sağlar. Bununla birlikte, söz konusu iletişim olanaklarının sağlanmasında hak elde edilmemektedir.


   İşletmecinin bütün yayınlanan iletileri direkt olarak kontrol etmesi mümkün değildir. İşletmeci, ziyaretçilerin ve üyelerin katkılarını kalıcı olarak çevrimiçi denetlenmesini temin edecek durumda değildir. Bu yüzden, içerik, doğruluk ve tek tek yayınlanan iletilerin şekli için herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Bir yazar olarak, her kullanıcı kendi iletilerinden kişisel olarak sorumlu olacaktır. Yasal takibat ihtimali olan katkıların ve/veya yasa dışı veya saldırgan katkıların yayınlanması kesinlikle yasak olacaktır. Her kullanıcı ceza kanunu, gençleri koruma kanunu, ticari marka kanunu, telif hakları kanunu ve haksız rekabet hakkındaki kanun gibi kanunlardan kaynaklanan mevcut yasal hükümlere her zaman için uymak zorundadır. Katkılarda ne şekilde olursa olsun, örneğin metin, bağlantı veya sönümlenen başlıklar şeklinde ticari reklamların yayınlanması da aynı şekilde yasak olacaktır. PLAYATA bireysel kullanıcılardan belli bir süre için veya tamamen yazma iznini geri alma ve iletileri silme hakkını saklı tutar.


   Ayrıca, 7. Madde uyarınca oyun kuralları ve bu Kullanım Şartlarının 9. Maddesi uyarınca üçüncü kişilerin haklarının ve telif haklarının korunması da uygulanacaktır.

 2. Sözleşme ve Anlaşmalı İçeriklerin Hükümleri
  1. Hizmet tekliflerine kaydolarak ve/veya herhangi bir şekilde kullanarak, kullanıcı bu GTC ve bütün diğer işletme kurallarını şartsız kabul eder. Kayıt için bir e-posta adresi gerekliyse, e-posta adresinin kişisel olarak kullanıcıya ait olmalı; PLAYATA tarafından e-posta yoluyla iletişim kurulmasının gerekmesi halinde, kullanıcı oyunu kullandığı sürece düzenli olarak erişilebilir olmalıdır. Dolayısıyla, tek yönlü adreslerin (tek kullanımlık e-postalar) kullanılması kesinlikle yasaktır. Sadece gerçek kişilerin kayıt olmasına izin verilecektir.

  2. Hizmet tekliflerine erişim için kaydın işlem için bir parçası olması halinde, kullanıcı kayıt işlemi içinde can kabul edilebilir bir oyuncu ismi seçebilir (rumuz). Oyuncunun adı üçüncü tarafların herhangi bir hakkını ihlal etmeyecek veya kabul edilen ahlak ilkelerine aykırı olmamalıdır. Özel bir kullanıcı adına gönderme yapma hakkı yoktur. Kabul edilmeyen kullanıcı adları, özellikle, e-posta ve İnternet adresleri ve teknik şartlara uymayan kelimelerdir (...).

  3. Oyun portalımızın ve/veya oyunumuzun ilgili internet sitelerinde sunulması bağlayıcı bir teklif oluşturmaz. Oyuncu, sadece kayıt formunu doldurarak (Hizmet tekliflerine erişim için kaydın işlem yapabilmenin bir parçası olması halinde), veya hizmet tekliflerini kurarak, Alman Medeni Kanunu’nun (BGB) 145. Kısmı uyarınca bir sözleşme yapmak için bağlayıcı bir teklif ibraz etmektedir. Bunu yapabilmek için, kayıt formunda gerekli olarak işaretlenen bütün bilgi alanları gerektiği gibi ve GTC’nin 1. paragrafı 2. Maddesine göre doldurulmalı ve daha sonra OK düğmesi tıklanarak onaylanmalıdır. Teklifinizi alır olmaz, kayıt formunda belirttiğiniz e-posta adresine bir otomatik e-posta gönderilecektir. Bu otomatik e-posta teklifinizi kabul ettiğimizi gösterir. Bu teyit e-postasının alındığına dair bir kabul beyanına kadar, PLAYATA ile bir sözleşme yürürlüğe girmez.

  4. Kullanıcının oyuna kaydolma, etkinleştirme ve/veya katılmaya yetkisi olmayacaktır. PLAYATA’nın herhangi bir sebep göstermeden kaydın onaylanmasını ve kabulünü reddetmeye hakkı olacaktır.

 3. Kullanıcının Yükümlülükleri
  1. Servis tekliflerine kayıt olarak veya kullanarak, kullanıcı reşit yaşta olduğunu garanti eder. Kullanıcı reşit değilse, olana kadar hizmet tekliflerine kayıt veya kullanım için uygulama dağıtıldığında, kullanıcı yaş kısıtlama kriterine uyduğunu garantiler. Kayıt sadece kişisel olarak yapılır, üçüncü şahıslar tarafından veya otomatik olarak gerçekleştirilmemelidir.

  2. Servis tekliflerinin kullanımı söz konusu olduğunda, kullanıcı her oyun dünyası (sunucu) için tek bir hesapta yer alacağına söz verir. Bu, kayıtlı bir oyuncunun, önceki hesabı silinmediği sürece, aynı oyun dünyasında (sunucu) yeni bir hesap açmasının mümkün olmadığı anlamına gelmektedir. Aynı oyun dünyasında birden fazla hesap oluşturmak ve bulundurmak (çoklu-hesap) yasaktır. Böyle çoklu-hesaplar PLAYATA’nın kendi tedbiri olarak engellenir ve önceden uyarılmaksızın her an silinebilir.

  3. Servis tekliflerine herhangi bir şekilde kayıt olarak veya kullanarak, kullanıcı kendi hesabını servis tekliflerinin kullanımı niyetiyle yalnızca özel amaçları için kullanacağını taahhüt eder. Her ne şekilde olursa olsun ticari kullanım kesinlikle yasaktır. Bu yasak ayrıca reklam yayınlamayı ve diğer ticari teklifleri de kapsar.

  4. Hesap kişiyle ilgilidir ve devredilemez. Bu yüzden, kullanıcı kendi hesabını ne ödeme karşılığı ne de bağış yoluyla üçüncü kişilere devretmemeyi taahhüt eder.

  5. Kullanıcı, giriş bilgilerinin ve özellikle şifresinin kesin güvende olacağını taahhüt eder ve bu bilgileri üçüncü şahısların yetkisiz erişimine karşı korur. Giriş bilgileriyle ve/veya şifreyle kastedilen, yetkisiz üçüncü şahısların girişimini önleyen, kullanıcının kimliğini oluşturan her türlü harf ve/veya karakter ve/veya rakam girdileridir. Şifre, oyuncu adıyla eşdeğer olmamalıdır, harf ve rakam kombinasyonundan oluşmalıdır.

  6. Kullanıcının başka bir kullanıcının giriş bilgilerini kullanması yasaktır.

  7. Kullanıcının, giriş bilgilerinin yetkisiz üçüncü kişiler tarafından alındığına veya alabilmiş olabileceğine dair kuşkusu varsa, işletmeciye direkt olarak durumu bildirmeyi taahhüt eder. Bir kötüye kullanma kuşkusu veya kötüye kullanma riski ortaya çıkarsa, PLAYATA’nın kuşku ortadan kalkıncaya kadar geçici olarak ilgili hesapları engellemeye hakkı olacaktır.

  8. Servis tekliflerinde hileli müdahaleler yasaktır. Özellikle, servis tekliflerinin işleyişini değiştiren veya kullanıcıya diğer oyunculara nazaran adil olmayan bir avantaj sağlayan yazılım ve mekanizmaların kullanımı yasaktır. Hack, mod, hile, bot, veri didikleme araçları ve otomatik sunucu eklentileri ve buna benzer diğer şeylerin oluşturulması ve/veya kullanımı yasaktır.

  9. Kullanıcı bu Genel Şartların 7. Maddesi uyarınca oyunun kurallarına uymayı taahhüt eder.

 4. PLAYATA’nın görevleri
  1. PLAYATA her bir kabul edilen katılımcının hizmet tekliflerini ücretsiz olarak kullanmasına izin verecektir.

  2. PLAYATA yıllık ortalama olarak oyun içeriklerinin en az [percent]90’ına erişilebilirliği garanti edecektir. Bu oyun içeriklerinin PLAYATA sunucusundan alınabilirliği ile ilgilidir. PLAYATA İnternet hizmet Sağlayıcılarının herhangi bir bağlantı hataları ile ilgili olarak hiçbir garanti vermeyecektir. Aynı şekilde, PLAYATA bakım çalışması için gerekli olan ara verme veya düzensizlik olması halinde hiçbir garanti vermeyecektir.

  3. PLAYATA makul veri yedekleme (yedeklemeler) önlemleri yoluyla veri kaybı riskini de gidermeyi taahhüt eder. Veri kaybı meydana gelmesi halinde, yedeklemenin yapıldığı zaman noktasından sonra yapılan oyun hareketlerini tekrarlamak ne yazık ki, imkansızdır. İlgili durumlarda, PLAYATA uğranılan zararı telafi etmek için, ilgili kullanıcılara eğlenceli aktiviteler sağlamak için uğraşacaktır. Bununla birlikte, kullanıcılar bunun gibi cömert hareketler üzerinden hak iddia edemezler.

 5. Özellikler, Ödemeler
  1. Bir hesap oluşturma (mümkün olduğu zaman) ve hizmet tekliflerinin temel sürümünün kullanımı ücretsizdir. Eşyalar ve sanal oyun parası ("oyun içi para" olarak bahsedilen halihazırda donutlar, yıldızlar, elmaslar, kontörler vb.) oyunda toplanabilir ve/veya ücretsiz olarak kazanılabilir. Sanal oyun parası özellikleri, başka bir deyişle temel sürüme eklenen bireysel hizmetleri bundan böyle "Özellikler" olarak söz edilecektir) etkinleştirmek için kullanılacaktır. İlgili özelliklerin tam tanımı ve işlevleri ayrıntılı olarak oyunda ve/veya uygulama internet sitesinde gösterilmiştir. Ek olarak, oyun parasını ve bazı nesneleri ödeme yaparak European Games Group AG’den almak da mümkündür (ama, açıklık getirmek gerekirse, PLAYATA’dan değil).

  2. Kullanıcının ödeme yaparak sanal oyun parası ve özellikler alma yükümlülüğü yoktur.

  3. PLAYATA özelliklerin yapısını, hacmini ve içeriklerini değiştirme veya önermeyi durdurma hakkını ve/veya bunları ücretsiz temel sürümde sunma hakkını saklı tutar.

  4. Kullanıcı bir ücret ödeyerek, sanal oyun parası ve nesneleri ("oyun içi para" olarak bahsedilen halihazırda donutlar, yıldızlar, elmaslar, kontörler vb.) her seferinde tek sözleşmeli taraf olacak olan European Games Group’tan alma imkanına sahiptir. Sanal oyun parası için ödeme ve ödeme yöntemi ayrıntılı olarak oyunda Grup’tan uygulama internet sitesinde gösterilmiştir. Mümkün olduğu zaman, belirtilen fiyatlar vergiler ve kredi ve/veya diğer koşullar dahil son fiyatlar olacaktır (Bu, ülkeye özgü düzenlemelere veya sapmalara göre değişebilir). Satın alma European Games Group’un Özel Koşulların tabi olacaktır; bu 5. madde ile European Games Group AG’nin Özel Koşulları arasında bir çelişki olması halinde European Games Group’unkiler geçerli olacaktır.

  5. European Games Group’un sanal oyun parasının daha önceden alınmasında ödeme isteme hakkı olacaktır. Sana oyun parasının alınması karşılığında ödemeler European Games Group AG ile sözleşme yapıldıktan hemen sonra ödenmelidir, başka bir deyişle, oyun içinde kullanıcının sanal oyun parasını aldığını onaylaması ("oyun içi para" olarak sözü edilen halihazırda donutlar, yıldızlar, elmaslar, kontörler vs.) ile ödenmelidir.

  6. Kişisel ödeme sistemleri (başka bir deyişle PayPal, kredi kartı, SMS ile ödeme) European Games Group’un Özel Sözleşme Koşullarından kaynaklanmaktadır. Kullanıcının European Games Group AG’nin teklifi üzerinde hak talep etmeye veya bazı ödeme sistemlerini sürdürmeye hakkı olmayacaktır. Ödemeler kullanıcının seçimine göre tahsil edilir.

  7. Kullanıcının satın alınan nesneler veya sanal oyun parası için ödemelerle ilgili olarak European Games Group AG nezdinde ödeme yapmaması halinde, European Games Group AG’nin isteği üzerine, PLAYATA’nın kullanıcının ilgili hesabını geçici olarak engellemeye hakkı olacaktır. Kullanıcının mutabık kalının ödemeyi yapma yükümlülüğü devam edecektir.

  8. Kullanıcının satın alınan nesneler veya sanal oyun parası için ödemelerle ilgili olarak European Games Group AG nezdinde ödeme yapmaması halinde, European Games Group AG’nin isteği üzerine, PLAYATA’nın kullanıcının ilgili hesabını geçici olarak engellemeye hakkı olacaktır. Kullanıcının mutabık kalının ödemeyi yapma yükümlülüğü devam edecektir.


   Kullanıcının kullanım sözleşmesini feshetmesi halinde, European Games Group AG’nin sanal oyun parasını geri vermek gibi bir yükümlülüğü olmayacaktır.

 6. Vazgeçme Hakkı Olmaması
  1. Oyunun kullanılması kullanıcıya ücretsiz olduğu için, bir vazgeçme hakkı da olmayacaktır. Sözleşmenin feshi, bu GTC’nin 10. ve 11. maddeleri ile yönetilecektir. European Games Group AG ’nin Özel Koşulları ve bunlardan vazgeçme talimatları, European Games Group AG’den sanal paranın alınmasına da uygulanacaktır.

 7. Oyunun Kuralları
  1. İnternet siteleri ve hizmet teklifleri yoluyla önerilen bütün iletişim olanakları kullanıcının eğlenmesi ve oyunu oynaması içindir. Kişisel amaçlar için kötüye kullanım (örneğin reklam, düşüncelerin siyasi veya dini ifadesi) yasak olacaktır.

  2. PLAYATA tarafından sağlanan farklı hizmet teklifleriyle mümkün kılınan iletişim imkanları için; kullanıcı bilmelidir ki PLAYATA aşağıdaki içeriklere sahip hiçbir türde haber, ileti veya içeriğe izin vermeyecektir:

   • açıkça veya ima yoluyla olsun ağıza alınmayacak kelimeler, kaba veya açık saçık ifadeler veya cinsel içerik;

   • dini, siyasi veya sosyopolitik beyanlar;

   • saldırgan, karalayıcı, iftira atan, tehdit eden veya sinir bozucu veya taviz eden imalar, yorumlar ve/veya görüntüler;

   • bu GTC’ye göre, uygunsuz sayılan oyun karakterleri için isimler veya kullanıcı hesapları; bu durumda, PLAYATA’nın 2. paragraf 8. maddede sözü edilen önlemlere ek olarak, söz konusu uygun olmayan isimleri silmeye veya daha hafif bir önlem olarak isimlerini değiştirmeye başlamaya hakkı olacaktır;

   • açık yazılı onayları olmadan teklif hakkı veya ticari marka kanunları tarafından korunan üçüncü taraflara ait malzemeler;

   • diğer kullanıcılara ait şifrelerin ve kişisel bilgilerin sorulması (başka bir deyişler soyadı, adresi, telefon numarası, doğum tarihi vs.);

   • üçüncü kişilerin ticari İnternet sayfalarına bağlantılar;

   • çekilişler, müsabakalar ve diğer piyangolar dahil reklamlar;

   • hek veya hile programları veya bilgiler veya söz konusu programlara bağlantılar veya kullanıcı şifrelerini kötüye kullandıkları doğrulanmış İnternet sayfalarına bağlantılar; veya

   • PLAYATA’nın kendi takdirine bağlı olarak, yaşa uygun olmayan veya bu İnternet sayfası için uygun olmayan diğer bilgiler.

  3. İçerik yayınlayan kullanıcılar kendileri bu içeriklerin herhangi bir hakkı, özellikle üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal etmediklerini temin etmekten kendileri sorumlu olacaklardır. Böylece, kullanıcılar kendileri ve direkt olarak üçüncü kişiler nezdinde bütün taleplerden sorumlu olacaklardır. PLAYATA’nın bir kullanıcı tarafından söz konusu içerikten dolayı sorumlu tutulması halinde, kullanıcı, kendisinin ihlalden dolayı sorumlu tutulması mertebesinde, söz konusu içeriği yayınlamaktan kaynaklanacak olan herhangi bir masraftan PLAYATA’yı beri kılacaktır.

  4. Farklı kullanıcılar arasındaki diyaloğu kasten bozmak yasaktır; örneğin, tekrar tekrar diğer üyeler arasındaki bir sohbette üyeleri öfkelendirerek veya düşmanca görüntüler veya düşmanlıklar yaratarak araya girmek. Kullanıcıların oyunda yayınladıkları mesajlar özel değildir, herkese açıktır. Bu yüzden, kullanıcıların e-posta adresleri, adresler, soyadı, telefon numarası, fotoğraflar, anlık mesajlar, isim ve benzerlerini paylaşmamaları istenmektedir. PLAYATA kullanıcıların kendilerini korumaları amacıyla söz konusu kişisel bilgilerini ifşa etmemelerini önemle tavsiye eder. Bazı kullanıcıların diğer kullanıcılardan yukarıda sözü edilen kişisel bilgileri elde etmeye çalıştıklarına dair şüphe doğarsa, PLAYATA’ya şu e-posta adresine bilgi verilmelidir:support@herozerogame.com

  5. PLAYATA kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğinin tümüyle denetlenmesinin sağlanamayacağını belirtir. Bununla birlikte, nokta kontrolleri yapılır ve kullanıcıların ek olarak başkalarının ihlallerini raporlama imkanı da mevcuttur. İkinci durumda, PLAYATA kontrolleri mümkün olduğunca hızlı yapacak ve gerektiğini gibi içerikleri ya düzenleyecek veya silecektir.

  6. İletişim olanaklarının sağlanmasında bir hak mevcut değildir.

  7. Kullanıcının programlama hatalarını (hata olarak belirtilen) kendi çıkarı için kullanmasına izin verilmeyecektir. Kullanıcı bir hata tespit ederse, support@herozerogame.comadresine eposta göndererek bunu bildirecektir.

  8. Kullanıcının aşırı veri hacimlerine (trafik) sebep olan veya oyunun akışını etkileyen herhangi bir hareketi yapması yasak olacaktır. Özellikle, oyun mekanizmalarını çalıştıran veya veritabanı sorgulamaları yapan otomatik veya yarı otomatik kodların kullanılması yasak olacaktır. Aynı şekilde, sunucuda depolanan bilgilere herhangi bir müdahale de yasaklanacaktır.

 8. Sanal Mesken Hakkı
  1. Burada bahsedilen tüm hizmet teklifleri ve/veya uygulamalar PLAYATA’nın sanal mesken hakkı kapsamındadır. Sanal Mesken Hakkı işletmecinin, bu internet sitesi ve/veya hizmet kullanıcılarının davranışlarının GTC’ye uygun olup olmadığını doğrulamak ve ihlal durumunda uygun önlemleri almak hakkı anlamına gelir. PLAYATA gerekli hallerde bu sanal mesken hakkını sınırsız olarak kullanma hakkını saklı tutar.

  2. Bir kullanıcının bu GTC tarafından tanımlanan davranış kurallarını, özellikle oyunun kurallarını ve/veya 7. maddede söz edilen davranış kurallarını ihlal etmesi halinde, PLAYATA’nın ilgili içerikleri, kullanıcıları ve/veya oyun karakterlerini engellemeye veya silmeye ve/veya kullanıcıyı Hizmetleri sürekli kullanmaktan geçici veya kalıcı olarak oran ilkesi doğrultusunda hariç tutmaya ve/veya diğer kullanıcıları korumak için hesabını silmeye hakkı olacaktır. Bu durumda, kullanıcı daha önceden yaptığı bir ödeme için tazmin edilmeyecektir. Aynı şekilde, kullanıcının herhangi bir türde tazminat almaya da hakkı olmayacaktır. Yukarıda sözü edilen önlemleri başlatmadan önce, PLAYATA makul olduğu ölçüde, kullanıcıya ihlali açıklığa kavuşturması veya düzeltmesi için bilgi verecektir. Kullanıcıya, örneğin, PLAYATA, European Games Group AG veya üçüncü kişiler zarar görecekse, bunun bilgisini vermek mantıklı değildir. Bir kullanıcı engellenirse, başka bir oyun karakteri yoluyla erişimine de izin verilmeyecektir.

 9. Telif Hakları ve Sınai Mülkiyet Hakları
  1. Bütün telif hakları, kullanıcı hakları ve hizmet teklifleriyle ilgili diğer fikri mülkiyet hakları PLAYATA’ya aittir veya üçüncü kişilerin lehine korunurlar. Kullanıcılar kendilerine verilen içerikleri sadece hizmet tekliflerine katılımları kapsamında kullanabilirler. PLAYATA’nın daha önceden yazılı olarak alınacak olan açık onayı olmadan hiçbir kullanıcının Oyunun herhangi bir içeriğini başka bir deyişle, metinler, görüntüler, grafikler, karakterler, logolar, müzik parçaları, sesler, birbiri ardına sesleri, videoları, programları, yazılım kodlarını ve diğer bilgileri kullanmasına, kaydetmesine, işlem yapmasına, kaynak koda dönüştürmesine, tersine mühendisliğe (tersine mühendisliğin yasaklanması) ve/veya dağıtmasına izin verilmeyecek ve hizmet teklifleri kullanımı dışında kullanıcının PLAYATA’nın işlettiği İnternet sayfalarına sadece çapraz başvuru yapmak mertebesinde bir bağlantı yerleştirmesine izin verilecektir. Bununla birlikte, PLAYATA bu izni geri alma hakkını saklı tutar. Her halükarda, PLAYATA tarafından işletilen İnternet sayfalarının ve bunların içeriklerinin bir bağ (hiper bağlantı) ile kısmi pencerede (çerçeve) temsil edilmesi veya birleştirilmesine izin verilmeyecektir. Sonuç olarak, satır içi veya çerçeve bağlantılarının yerleştirilmesi yasa dışı kullanım olarak düşünülecektir.

  2. Aynısı isim hakları ve diğer etiketleme hakları için de geçerlidir. Hizmet tekliflerinin, herhangi bir şekilde özellikle ticari işlemlerde, açık yazılı onay olmaksızın kullanılması yasak olacaktır. Bu özellikle herhangi bir ticari ürün için geçerlidir.

  3. PLAYATA açıkça aşağıdakileri ifade etmektedir: Bir kullanıcı hesabını veya onun bölümlerini İnternet üzerinden ödeme karşılığında satışa çıkarırsa, bu durum telif hakları kanunu kapsamında ve, geçerliyse, etiketleme kanunu kapsamında bir ihlal sayılır, bu Kullanım Şartları kapsamında temel yükümlülüklerin de bir ihlali olduğu için, masrafları kullanıcıya ait olmak üzere, yasal işlem yapılacaktır.

 10. Sözleşmenin Süresi ve Fesih
  1. Hizmet tekliflerini; kurulum yaparak, kayıt açarak veya kullanarak, PLAYATA ve kullanıcı arasından belirsiz bir süre için bir kullanıcı sözleşmesi akdedilmiş olur. Kullanıcı bildirimde bulunmadan ve herhangi bir sebep göstermeden uygulamayı silerek, hesabını silerek veya şu adrese e-posta gönderereksupport@herozerogame.comsözleşmeyi feshedebilir. Bu feshin bir sonucu olarak, kullanıcı hesabında kaydedilen, veri koruma kanunuyla ilişkili tüm bilgiler de silinecektir. Kullanıcının e-posta adresi de diğer şeylerin yanında buna dahildir.

  2. PLAYATA herhangi bir zamanda sebep göstermeden iki haftalık bir bildirim süresiyle sözleşme ilişkisini feshedebilir.

  3. Önemli sebeplere dayanarak bildirimde bulunmadan feshetme hakkı değişmeden kalacaktır. PLAYATA’nın özellikle, ama kısıtlama olmaksızın, bu GTC’nin 1. Paragrafı, 11. Maddesinde sözü edilen durumlarda önemli sebeplere dayanarak bildirimde bulunmaksızın feshe hakkı olacaktır.

  4. PLAYATA’nın fesih bildirimi yazılı olarak veya metin şeklinde verilmelidir (e-posta ile veya mesaj sistemi yoluyla gönderilmesi de yeterlidir).

 11. Bildirimsiz Yaptırımlar ve Fesih / Oyun Dışında Bırakma
  1. PLAYATA, özellikle şu durumlarda kullanıcıya derhal geçerli olmak üzere fesih bildiriminde bulunabilir ve onu Hizmetlerin dışında tutabilir:

   • 2. Paragraf 3. maddeye, 3. paragraf 3. maddeye ve 5. paragraf 3. maddeye aykırı olarak, birkaç hesabı kaydeder veya kendi hesabını üçüncü kişilere devrederse;

   • 4. Paragraf 3. maddeye aykırı olarak, hesabını ticari amaçlarla veya reklam amacıyla kullanırsa;

   • 8. Paragraf 3. maddeye aykırı olarak, diğer kullanıcıların giriş bilgilerini kötüye kullanırsa;

   • 11. paragraf 3. maddeye ve 12. paragraf 3. maddeye aykırı olarak, kullanıcı oyunu kullanmak için, anonim bir Hizmeti kullanır ve yazılım ve mekanizmalar yoluyla hileli müdahalelerde bulunursa;

   • 7. maddede belirlenen oyun kurallarının ihlal eder ve uyarılarına karşın ihlalden vazgeçmezse ve ciddi ihlallerin meydana gelmesi halinde, PLAYATA’nın sözleşmeye sadık kalması beklenemezse, uyarı gönderilir.

   • kullanıcının 9. maddede belirtilen üçüncü kişilerin endüstriyel mülkiyet ve telif haklarını ihlal etmesi.

  2. Değerlendirilmesi tamamen PLAYATA’nın kendi isteğine bağlı olan daha az ciddi durumlarda, kullanıcıya oyun için yaptırım uygulanabilir, başka bir deyişle kendisini oyunun dışında tutmak yerine derecesi düşürülebilir. Kullanıcının oyunun dışında bırakılmak yerine, kendisine bir yaptırım uygulanmasını istemeye hakkı olmayacaktır.

 12. Sorumluluğun Sınırlandırılması ve Kullanıcı tarafından Sorumluluğun Kaldırılması
  1. PLAYATA Hizmetleri ücretsiz kullanma olanağı sağlamaktadır ve bu yüzden sadece yasal hükümlere göre kasıtlı niyet ve ağır ihmalden sorumludur.

  2. PLAYATA, üçüncü kişiler tarafından hizmet teklifleri vasıtasıyla (örnek: hackerler tarafından yetkisiz erişim) yapılan yetkisiz erişim, farkındalık, kişisel verilerin dağıtılması veya kötüye kullanılmasından sorumlu olmayacaktır. Aynı şekilde, PLAYATA kullanıcılar tarafından, üçüncü kişilerin bağlantılı internet sitelerinde yayınlanan bilgiler veya içerikten sorumlu olmayacaktır. 1. paragrafın 12. Maddesi etkilenmeyecektir.

  3. PLAYATA 1. paragraf 10. maddeye göre kullanıcı hesabınızı kapatırsanız, oyun karakterleri ile ilgili olarak veri kaybından (yüksek not, alınan nesneler vs.) sorumlu olmayacaktır. Veri kaybıyla ilgili sorumluluk, genel olarak kullanıcı tarafından bilinen yedekleme kopyalarının oluşturulmasıyla ilgili olarak, bunların geri alınmasıyla bağlantılı genel yeniden kurma masraflarıyla sınırlı olacaktır.

  4. Güncel son teknolojiye göre, İnternet yoluyla veri iletişiminin hatasız ve/veya kalıcı olarak mevcut olması garanti edilemez. PLAYATA Hizmet tekliflerinin işlevlerinin, özelliklerin kullanımı da dahil, teknik yönden hatasız olduğunu veya Hizmetlerin herhangi bir zamanda mevcut olduğunun hiçbir şekilde garantisini veremez.

  5. Üçüncü kişilerin haklarının, özellikle dağıtılan içerik veya başka şekilde siz veya bir kullanıcı tarafından erişilir hale getirilmesiyle ilgili olan veya bu GTC’nin ihlalinin sebep olduğu fikri mülkiyet haklarının (başka bir deyişle telif haklarının veya ticari markaların haklarının) ihlali halinde, ilk talepte PLAYATA, European Games Group AG ve bütün ilgili şirketleri, çalışanları, işçileri ve PLAYATA’nın ve European Games Group AG’nin vekalet verilmiş temsilcilerini, üçüncü kişilerin bütün taleplerinden veya diğer haklarından,(örneğin makul avukatlık ve yasal masraflar gibi ilgili masraflar da dahil) söz konusu ihlal için sizin sorumlu tutulduğunuz ölçüde, beri kılacaksınız.

 13. Veri Koruma
  1. PLAYATA her zaman, veri koruma yönetmeliklerine uyar. BU, özellikle kullanıcı tarafından hizmet tekliflerine erişirken beyan edilen kişisel bilgilerin korunmasına gönderme yapmaktadır. Ayrıntılar, bu herhangi bir zamanda yürürlükte olan versiyonu ile görülebilecek, kaydedilebilecek ve basılabilecek olan bulink veri koruma hükümlerinin sonucudur.

 14. Son Hükümler
  1. Kullanıcının bu GTC’nin amacından sapan Yönetmelikleri veya Genel Şart ve Koşulları sadece PLAYATA’nın yazılı olarak bunların geçerliliğini onaylaması halinde geçerli olacaktır.

  2. PLAYATA kullanıcıya bu GTC’nin değiştirileceğini veya uyarlanacağını bildirecektir. Söz konusu bilgilere GTC’nin yeni versiyonu ve yürürlüğe giriş tarihi (gelecekte) de dahil olacaktır. Herhangi bir değişiklik, altı hafta önceden gönderilen bir bildirimden sonra yapılacaktır (e-posta ile veya mesaj sistemi yoluyla yapılmaları yeterlidir). Kullanıcı değiştirilmiş GTC’ye karşı çıkabilir. Bildirimi aldıktan sonra altı (6) hafta içinde söz konusu değişikliğe itiraz etmezseniz, değişiklikler sizin tarafınızdan kabul edilmiş sayılacaktır. Yukarıda sözü edilen bildirimde, PLAYATA kullanıcıya açıkça kendi itiraz hakkını, itiraz süresini ve yapılamayan bir itirazın sonuçlarını bildirmektedir. Bu değiştirme mekanizması, sadece PLAYATA’nın değişiklikte haklı bir çıkarı (örneğin değişik kanunlara veya yeni bir tüzüğe uyarlama) olması halinde uygulanacaktır ve hiçbir şekilde tarafların belli başlı yükümlülüklerinde değişiklik yapılmayacaktır.

  3. Bu hüküm veya bu Kullanım Şartlarının bir başka hükmü geçersizse veya geçersiz hale gelirse, geri kalan hükümlerin geçerliliği etkilenmeyecektir. Geçersiz olan hüküm, sözleşmeli taraflar arasında karşılıklı bir mutabakat ile, geçersiz olan hükmün ekonomik amacına mümkün olduğunca yakın bir başka hükümle, yasal olarak uygulatılabilir bir şekilde değiştirilecektir. Yukarıda sözü edilen hüküm, yasada boşluk olması halinde, gereken değişiklikler yapılarak uygulanacaktır.

  4. Çelişkiler kanunu hariç, Federal Almanya Cumhuriyeti kanunları uygulanacaktır. Viyana milletlerarası mal satımına ilişkin sözleşmeler hakkında birleşmiş milletler anlaşması (CISG) hariç tutulacaktır. Sözleşme dili Almancadır.

  5. Almanya’da genel bir yetkili yargı yeriniz yoksa veya sözleşmeyi yaptıktan sonra ülke dışına taşınırsanız, veya dava açıldığı tarihte ikamet yeriniz bilinmiyorsa, bütün anlaşmazlıklarda yargı yeri Münih olacaktır. Dahası, PLAYATA’nın kullanıcının bulunduğu yargı yerinde dava açmaya hakkı olacaktır.

Nürnberg, 17. August 2015


Playata GmbH

Vordere Sterngasse 4/6

D-90402 Nürnberg


The European Commission offers an Online Dispute Resolution (ODR) Platform at http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Consumers can use this platform to resolve disputes. However, we are neither obliged nor willing to participate in a dispute resolution procedure before a consumer mediation entity.